İnstagram Bireysel Hesaplardan Reklam Almak İçin Tavsiyeler

İnstagram Bireysel Hesaplardan Reklam Almak İçin Tavsiyeler

İnstagram Bireysel Hesaplardan Reklam Almak İçin Tavsiyeler


İnstagram üzerinde açılan bireysel hesaplar yüklenen fotoğrafların içeriği ve kalitesine göre çeşitli zamanlarda binlerce takipçiye ulaşarak popüler olabilmektedir. Bu popülerliğin yanı sıra pek çok kişi de reklamlarını bu hesaplara yaptırarak kazanç elde etmeyi amaçlamaktadır. İnstagram kısa süre önce Facebook’un önüne geçerek en çok ziyaret edilen ve en aktif sosyal medya hesabı unvanına sahip olmuştur. Bu nedenle alım- satım gibi aktiviteler de instagram üzerinde sıklıkla yapılmaya başlanmıştır.

İnstagram Bireysel Hesaplar Nasıl Büyür?

Bireysel hesapların hemen hemen iki kullanım şekli vardır. Bunlardan ilki sadece tanıdıkların takip istediğinin kabul edildiği ve benzeri kişilerin takip edildiği gizli hesap profilidir. İkincisi ise çok daha fazla insanın takip etmesi hedeflenen tanıdıklar ve tanınmayan kişilerden oluşan sosyal medya profilidir. Bu hesapların takipçileri kendi paylaşımlarına göre çeşitlilik gösterebilir fakat görsellik ön plandadır.

İnstagram üzerinde var olan bireysel hesaplar hiçbir çaba harcamadan sadece düzenli ve kalitesi yüksek fotoğraflar atarak büyüyebilir fakat olabildiğince çabuk büyütmek isteyen kişiler için önerilebilecek birkaç yöntem vardır.

Bireysel instagram hesabının büyümesi için kişiler şahsi fotoğraflarını paylaştırabilirler. Fotoğraf paylaşım toplulukları ya da büyük hesapların o kişileri paylaşması gayet büyük bir reklam olacaktır. Bunun dışında İnstagram hesabı büyütmek için hashtag, etiket ve yer bildirimi kullanımı son derece önemlidir. Aynı zamanda alanında popüler sayfaları takip ederek yorum ve beğeni yapmak da kişilere oldukça fazla şey katacaktır.

İnstagram Hesapları Reklam Alabilir Mi?

Birçok kişinin bildiği üzere reklam hesapları olarak da bilinen büyük hesaplar hemen hemen her zaman reklam alabilir. Bu hesaplar alanında lider sayılabilecek oldukça büyük bir kitleye hitap eden hesaplardır. Hesapların reklam alması da genellikle takip eden kişilerin aktifliğine bağlı olarak değişir.

Bireysel fotoğraflarını paylaşan hesapların reklam alıp alamayacağı merak konusudur. Her hesabın reklam alamadığı zaten bilinen bir gerçektir fakat bireysel hesaplardan gerçekten büyümüş olan hesaplar reklam alabilirler. Genellikle ürün tanıtım için atılan mesajları değerlendiren kişiler bu doğrultuda markalardan iş birliği ve reklam teklifi alabilirler. Bunun için oldukça fazla takipçiye sahip olmak gerekir. Ortalama yüz bin ve üzeri takipçiye hitap eden bireysel hesaplar reklam teklifi alır.

İnstagram Bireysel Hesaplar Ne Kadar Reklam Ücreti Alır?

Bireysel hesaplar kullanıcılarının ne kadar ücret aldığı takipçi sayısına, gönderi erişimine ve benzeri durumlara göre çeşitlilik göstermektedir. Kişilerin reklam ücretleri ayrıca story ve gönderi ücreti olarak iki farklı başlıkta incelenmektedir. Her marka kendi reklamı için farklı teklifler sunabilir. Bunun dışında markaların kişilerin takipçi sayısına ve kişilerin kendilerine ne kadar müşteri çektiğine bağlı olarak aylık anlaşmaları veya başka devamlı işler için sözleşmeleri olabilmektedir. Bu nedenle reklamı iyi yapan kişilerin genellikle tutulduğu ve markalar tarafından sürekli reklam isteği verildiği görülmektedir.

İnstagram Bireysel Hesaplar Reklamdan Şikayet Alır Mı?

İnstagram sadece topluluk kuralları ihlalinde hesap sahibinin hesabını kapatabilir veya uyarı yollayabilir o nedenle verilen reklamların içeriği iyice ayrıştırılmalı ve toplum etiğine uygun olan reklamlara yer verilmelidir. Bu hususa dikkat edildikten sonra şikayet edilse dahi İnstagram topluluk kuralları gereği gönderi kaldırmaz ya da şikayete karşılık hesaba karşı bir uyarı vermez. Bu sebeple hesap sahipleri dikkatli olup kuralları göz önünde bulundurduğu sürece istediğini paylaşmakta özgürdür ve reklamlar da bu kapsam içerisindedir. Bu nedenle bireysel hesaptan reklam vermek isteyen kişilerin takipçi sayısına ve reklam içeriğine dikkat etmesi önerilir.

Geri