Turkiyeresellers
turkiyeresellers Logo
Turkiyeresellers
Turkiyeresellers

Sosyal Medyada Paylaşımda Nelere Dikkat edilir

Sosyal Medyada Paylaşımda Nelere Dikkat edilir


Sosyal Medyada ailemizle geçirdiğimiz güzel bir anı ya da şirkette yaptığımız bir işi kutlamayı paylaşmak, ya da sektörle ilgili bilgilendirici içerikler paylaşmak gibi birçok alanda sosyal medya hayatımızda ve kullanmaktayız.

Nasıl Başladıysanız O şekilde İlerleyin:

Özellikle kurumsal anlamda yapılan paylaşımlar bir kalıba oturmalı ve kurumsallık dışına çıkmadan aynı doğrultuda paylaşım yapmaya özen gösterilmelidir. Birbirinden alaksız görseller kullanıcı açısındada olumsuz geri dönüşler alabilirsiniz.

Paylaşım Zamanına Dikkat Edin

Kullanıcıların en aktif olduğu saatler paylaşımınızı yaparsanız arada kaynamadan doğru kullanıcıya gönderinizi ulaştırabilirsiniz.

Kullanıcıya Doğru Bilgiyi Ulaştırın

Kullanıcıya her zaman doğru bilgiyi, kaliteli görsellerle sunmalısınız.İş platformunda oluşturduğunuz hesap, mümkün olduğunca iş hayatında bulunan kişilerden oluşmalıdır. Sosyal Medya Platformunda din, dil, ırk ayrımı yapan paylaşımlar yapmamaya özen göstererek kullanıcılarınıza doğru bilgiyi ulaştırmayı hedeflemelisiniz.

Reklam ve Çekişi sürekli Yapmayın

Sosyal medyada normalde bir gönderinizde 3 yorum 80 beğeni alırken yaptığınız çekilişle 2000 yorum ve beklenmeyen gönderi beğenisiyle instagramı şaşırtabilirsiniz. Bu durum sanıldığından aksine olumsuz bir durumdur, çünkü bir sonraki gönderiniz 10 beğeni aldığı zaman tutarsızlık ortaya çıkacaktır. Süreklilik ve aynı çizgide gitmek sosyal medya için önemlidir.

Birkaç "takipçi kazan" uygulamasını veya İnternet sitesini dene. Takipçi kovalamayı biraz daha kolay hâle getirmek için tasarlanmış çeşitli uygulamalar ve siteler var. Tüm bunlar aslında fotoğraf beğenerek ve başka görevler yaparak sermaye veya "coin" oluşturmana olanak sağlar. Bu da bunlar karşılığında sana takipçi kazandırır. Tüm bu uygulamalar birbirinden biraz farklı çalışır ve bazı uygulamalarda ödeme yapman gerekir.


Turkiyeresellers Hashtag