Turkiyeresellers Kayıt Ol
SosyalAtom Logo
Turkiyeresellers
Turkiyeresellers

Instagram’da Etkileşimi Artırmanın Yolları

Instagram’da Etkileşimi Artırmanın Yolları


Instagram, hedef kitlenize ulaşmak ve etkileşimli kitleden oluşan bir topluluk oluşturmak için en iyi mecralardan biridir. 

Instagram’da etkileşim kullanıcıların yayınladığınız içeriklere nasıl tepki verdiğidir. Instagram etkileşim oranınızı hesaplamak, markanızın kitlesi ile ne kadar iyi bağlantı kurduğunu ölçer.

Instagram etkileşim oranını hesaplamanın iki yolu vardır:

1.Bir hesabın Instagram etkileşimini hesaplamanın ilk seçeneği, toplam beğeni ve yorum sayısını onu toplam takipçi sayısına bölmek ve daha sonra 100 ile çarpmaktır.

Instagram etkileşim oranı = (beğeniler + yorumlar) / takipçi sayısı x 100

2. Gönderi başına katılım oranı: Bu etkileşim oranı belirli bir gönderinin sahip olduğu ortalama erişimi verir. Bu metrik aşağıdaki formülle hesaplanır:

Gönderi etkileşim oranı = (Gönderinin beğeni, paylaşma ve yorum sayısı toplamı) / takipçi sayısı x 100

Bu formül bir gönderinin etkileşim oranını hesaplar. Bu nedenle bir kullanıcının hesabının etkileşim oranını bulmak istiyorsanız, bu formül en iyi seçeneğiniz değildir. Belirli bir hesabın içerik kalitesini tahmin edecekseniz, son 10-12 gönderiyi dikkate almanız gerekir.

Instagram etkileşim oranını hesaplamak için sayısız araç vardır. Bir hesabın son 12 gönderisine göre Instagram etkileşim oranı hesabını gösteren Influencer Earnings Calculator aracı işinizi görebilir.


Site Haritası

Aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan Turkiyeresellers içinde kolayca gezinebilirsiniz.